„ale…SOH!”

„ale…SOH!”

18 maja, 2022 Wyłączono przez Krzysztof Kosmala

SoH – State of Health – stan zużycia, określa, jaka jest aktualna maksymalna pojemność baterii odniesiona do wartości ze specyfikacji producenta.

Widok z darmowej wersji aplikacji Leaf Spy, nieocenione źródło wiedzy o praktycznie wszystkich aspektach dotyczących Nissana Leaf. Łączność poprzez OBD2 z telefonem.

Jak widać na załączonym zrzucie ekranu, nie jest dobrze, pierwsza myśl to:

„Jednak nie trzeba było ryzykować, sprzedający wiedział o niskim stanie zdrowia baterii i dlatego cena była tak atrakcyjna!”

Potem, jeśli już tak, to czy można coś z tym zrobić? Pytanie jakby idealne na grupę FB miłośników oraz użytkowników liści w Polsce! 5-10 minut później, padła już odpowiedź:

Kolega z grupy miał rację, ASO potwierdziło że mam bezpłatną wizytę z aktualizacją BMS, termin w kolejnym tygodniu, czas trwania całej procedury to 3 godziny. Dokładnie 7 dni później:

Poprawa o ponad 14%, co w samym zasięgu robiło różnicę około 20-30km. Bardzo dużo jeśli chodzi o zimowy zasięg, „winter was coming!”.

8 miesięcy i 20 000km później SOH to nadal ponad 85%, więcej o procentach, zasięgach i zużyciu kWh już w następnym materiale, polecam.