Szef Grupy VW mówi, że jest za wcześnie, aby iść na całość z pojazdami elektrycznymi…

Szef Grupy VW mówi, że jest za wcześnie, aby iść na całość z pojazdami elektrycznymi…

23 maja, 2022 Wyłączono przez Krzysztof Kosmala

Istnieje jednak zapotrzebowanie wśród klientów, powiedział Herbert Diess.

Przejście na w pełni elektryczną mobilność osobistą nie nastąpi z dnia na dzień – to z pewnością coś, o czym wszyscy w branży wiedzą bardzo dobrze. Wszystkie zaangażowane strony – producenci samochodów, rządy, firmy energetyczne, organizacje klimatyczne i konsumenci – podejmują poważne próby przyspieszenia tego procesu, ale wiele czynników dyktuje tempo pełnej elektryfikacji. Pomimo wszelkich starań, nawet najwięksi gracze w branży uważają, że jest za wcześnie, aby przestawić się na pojazdy elektryczne.

„Wszystko przemawia za wzrostem rynku EV, ale osiągnięcie tego wymaga ogromnych inwestycji i czasu” – powiedział Diess.

„Potrzebujemy modyfikacji lub budowy odpowiednich zakładów, dostępności akumulatorów oraz zbudowania bezpiecznego, zrównoważonego łańcucha dostaw. Klient potrzebuje odpowiedniej infrastruktury, aby móc żyć z samochodami”.

Diess potwierdził również, że Volkswagen widzi ogromny potencjał w segmencie małych pojazdów elektrycznych, a trio Volkswagena Polo z koncernu Volkswagen, Cupra i Skoda ma pojawić się w 2025 roku. Te trzy modele będą oparte na platformie MEB Small, która jest jest obecnie w fazie rozwoju, a Diess uważa, że „jest popyt i istnieją marże, aby małe samochody elektryczne były opłacalne”.