Cadillac i jego Celestiq show car:

Cadillac i jego Celestiq show car:

24 lipca, 2022 0 przez Krzysztof Kosmala

Samochód koncepcyjny, jak mówi GM, jest inspirowany 120-letnim dziedzictwem GM i będzie nadal rozwijany w kierunku produkcji.

Jak już wcześniej potwierdził Cadillac, Celestiq będzie budowany ręcznie, więc spodziewamy się bardzo małej produkcji. Firma planuje budowę Celestiqa w swoim Globalnym Centrum Technicznym w Warren w stanie Michigan, chociaż nie ogłoszono ram czasowych. Model będzie zawierał największą liczbę komponentów drukowanych w 3D spośród wszystkich produktów GM. Spodziewa się zaledwie kilkuset pojazdów rocznie, a cena Celestiqa może wylądować w okolicach 300 000 dolarów.

Będzie w dużym stopniu czerpać z istniejących pakietów technologii GM. Ma być zbudowany na elementach napędowych Ultium GM, w tym wielkoformatowych ogniwach i modułach akumulatorowych, własnej konstrukcji silnika GM i zastrzeżonym systemie zarządzania akumulatorami.
Celestiq może być również pierwszym pojazdem GM wyposażonym w autonomiczny tryb wspomagania kierowcy Ultra Cruise umożliwiający jazdę bez użycia rąk w większości sytuacji.

Ponieważ Cadillac kontynuuje swoją ewolucję w kierunku marki całkowicie elektrycznej, a Celestiq nadaje ton na szczycie oferty, pojawia się teraz pytanie: co dalej?

https://www.greencarreports.com/news/electric-cars